Preverjena kakovost
Hitra in zanesljiva dostava
Brezplačna dostava nad 60 EUR
Varno nakupovanje
Dojenčki pogosto izpljunejo manjše količine mleka po hranjenju (običajno imenujemo polivanje), vendar nekateri dojenčki polivajo pogosteje. Naše raziskave so nam omogočile, da smo razvili patentiran Aptamil AR 1, posebno hrano za dojenčke, ki so nagnjeni k povečanemu polivanju. Aptamil AR 1 je posebej pripravljen za zmanjšanje močnega polivanja in zmanjšanje števila polivanj pri dojenčkih od rojstva naprej. Vsebuje specifično sestavino (naravni gumi iz zrn rožičevca), ki med prebavljanjem hrano primerno zgosti v dojenčkovem želodčku in poskrbi, da lažje ostane tam. Posledično zmanjšuje tudi polivanje.
Ta začetna formula s specifičnimi sestavinami lahko pomaga lajšati težave s polivanjem. Ima povečano gostoto, obogateno je z železom, ne vsebuje saharoze in glutena in je lahko prebavljiva.
KLJUČNE PREDNOSTI
- Prehransko popolna formula
Vsebuje DHA (kot zahteva zakonodaja za vse začetne formule za dojenčke).
- Klinično dokazano zmanjšuje polivanje
- Lahko prebavljivo
- Vsebuje vsa pomembna hranila
- Odličen, kremast okus
- Proizvodnja izdelkov je pod strogo kontrolo
Izdelki so preverjeni na ostanke pesticidov in drugih onesnaževal.
- 50 let raziskovanja
PRIPRAVA
- Vedno si umijte roke in vse pripomočke, ki jih boste uporabili.
- Zavrite pitno vodo in jo ohladite na približno 40 °C. V sterilizirano stekleničko vlijte potrebno količino prekuhane vode.
- Merico napolnite z izdelkom in jo poravnajte z nožem do roba (ne pritiskajte).
- V stekleničko z vodo dodajte ustrezno število meric izdelka. Navodila najdete v tabeli za hranjenje.
- Stekleničko zaprite z zamaškom in jo močno, vertikalno stresajte 10 sekund, da se mlečna formula v prahu popolnoma raztopi. Samo svaljkanje med rokami ali mešanje v krogih ne bo zadoščalo za popolno raztopitev mlečne formule v prahu.
- Namestite steriliziran cucelj in stekleničko s vsebino po potrebi ohladite pod tekočo vodo. Temperaturo obroka preverite na svojem zapestju. Idealna temperatura obroka je, ko ne čutite ne toplo ne hladno (cca 37°C). Pripravite vedno le svež obrok in ga uporabite v 1 uri.
- Stekleničko in cucelj očistite takoj po uporabi. Ostankov hrane ne uporabljajte ponovno. Dobro zaprt izdelek hranite v suhem in hladnem prostoru (<25°C) in ne v hladilniku. Porabite v 3 tednih po odprtju.
Iz higienskih razlogov pripravite vedno le svež obrok in ga takoj uporabite (v 1 uri, nato zavrzite). Obroka ne pogrevajte v mikrovalovni pečici zaradi možnosti pregretja. Izdelek porabite v 4 tednih po odprtju.
SHRANJEVANJE
Izdelek hranite v suhem, temnem in hladnem prostoru (<25 C in ne v hladilniku). Porabiti v 4 tednih po odprtju.
POMEMBNO OBVESTILO
Materino mleko je najboljša hrana za dojenčka. Če mati ne more dojiti ali ima premalo mleka, naj se o uporabi nadomestne mlečne hrane in načinu hranjenja posvetuje z zdravnikom pediatrom. Steklenička za hranjenje naj ne bo otroku nadomestilo za dudo »tolažilko«. Aptamil AR namreč vsebuje ogljikove hidrate (mlečni sladkor, maltodekstrin) kateri ob pogostem ali
stalnem kontaktu z zobmi lahko povzročijo zobno gnilobo in druge s tem povezane težave. Hranjenje po steklenički naj zato poteka samo toliko časa, dokler otrok resnično pije. Svetujemo, da najkasneje po prvem letu starosti otroka navadimo piti iz skodelice. Izdelek je namenjen za dietetsko uravnavanje povečanega polivanja pri dojenčkih. Lahko ga uporabljate kot edini vir prehrane dojenčkov. O uporabi Aptamila AR se posvetujte z zdravnikom pediatrom. To velja predvsem tedaj, če polivanje ne preneha tudi pri hranjenju z Aptamilom AR.
Pripravljenega obroka ne pustimo nabrekati!
SESTAVA
Laktoza (iz mleka), posneto mleko v prahu, rastlinska olja (palmovo, repično, kokosovo, sončnično olje in olje enoceličnih organizmov), maltodekstrin, gumi iz zrn rožičevca, kalcijev karbonat, ribje olje, L-cistein hidroklorid, L-askorbinska kislina, emulgator: sojin lecitin, tavrin, holin klorid, natrijev L-askorbat, železov sulfat, inozitol, cinkov sulfat, uridin 5’-monofosfat natrijeva sol, citidin 5’ monofosfat, DL-alfa tokoferil acetat, adenozin 5’-monofosfat, inozin 5’- monofosfat natrijeva sol, nikotinamid, gvanozin 5’-monofosfat natrijeva sol, L karnitin, bakrov sulfat, pteroilmonoglutaminska kislina, kalcijev D pantotenat, manganov sulfat, retinil palmitat, DL-alfa tokoferol, D-biotin, tiamin hidroklorid, cianokobalamin, holekalciferol, piridoksin hidroklorid, kalijev jodid, fitomenadion, natrijev selenit.
Alergeni: mleko, ribe in soja.
ALI STE VEDELI?
- Ali ste vedeli, da narava dojenčkovemu imunskemu sistemu omogoči dodatno spodbudo, ko »potuje« skozi porodni kanal, saj njegovo črevesje obogati z bifidobakterijami? Ekipa znanstvenikov raziskuje ta naravni čudež in posreduje vse svoje znanje in izkušnje, tako da ste lahko prepričani o prehrani vašega malčka tudi po porodu s carskim rezom.
- Ste vedeli, da je za vašega otroka odločilnih prvih 1000 dni? Od imena, ki ga bo nosil, do njegovih prehranjevalnih navad, do načina, kako ga hranite in še veliko več, vse to bo na njem pustilo pečat.
- Poleg zdrave prehrane pred in med nosečnostjo ter v času dojenja je prav prehrana v prvem letu življenja dojenčka ena najbolj dolgoročnih naložb v zdravje. Vpliva ne le na zdravje dojenčka in otroka, temveč seže njen vpliv prav v odraslo dobo, saj lahko zmanjšanje tveganja za razvoj povišanega krvnega tlaka, sladkorne bolezni, čezmerne telesne mase, presnovnih bolezni ter bolezni srca in ožilja. Ta pojav dolgoročnega vpliva se strokovno imenuje presnovno programiranje oz. presnovni vtis.
- Znanstveniki so ugotovili, da molekule hrane, ki jo mati uživa v času nosečnosti, preko placente prehajajo do ploda, ki se teh »vonjav in okusov« navadi že v trebuhu. Če mati, recimo, ne mara svinjine in je zato nikoli ne uživa, je več možnosti, da je ne bo maral niti njen otrok, saj mu je aroma tega mesa tuja. Prehrana matere pred in med nosečnostjo je tako lahko pomembna naložba za otrokovo zdravje, nadaljuje pa se tudi na samem začetku njegovega življenja po rojstvu in naprej.
- Že v zgodnjem otroštvu so prehranske navade pomembne, saj takšne, kot jih oblikujemo, tudi ostanejo. Drži seveda, da se naš okus za živila spreminja (majhni otroci po navadi ne marajo grenkih živil, starejši pa vedno bolj), a če se kot otroci navadimo le na »plastičen« okus predpripravljenih obrokov, je velika verjetnost, da bomo tudi v odrasli dobi radi jedli nezdravo. Še posebej to velja za zelo sladke ali pa močno soljene jedi – slanega okusa se navadimo, zato nam sčasoma nič več nima »dovolj močnega okusa« in hrano tako vedno solimo preveč.
- Pripravo nadomestka za materino mleko iz kravjega mleka močno odsvetujemo, saj bi bilo treba kravjemu mleku dodati ustrezno količino vode, različne oblike škroba (glede na starost dojenčka), mlečni sladkor in ustrezno rastlinsko olje. Tako pripravljenemu mleku bi še vedno primanjkovalo precej vitaminov (zlasti C in A), železa, joda in dolgoverižnih večkrat nenasičenih maščobnih kislin. Vprašljivi sta tudi higiena priprave in mikrobiološka varnost.
Mnenja
Počisti filtreZaenkrat še ni mnenj.